Yapı kataloğu üyeleriyle buluştu

Yapı kataloğu üyeleriyle buluştu

Türkiye’nin en kapsamlı yapı malzemesi başvuru kaynağı; Yapı kataloğu üyeleriyle buluştu


Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından yayımlanan ve yapı sektörünün en kapsamlı ürün ve malzeme kaynağı olan ve kullanıcılarına daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla yenilenen Yapı Kataloğu, düzenlenen özel bir etkinlikle üyeleriyle buluştu. Etkinlikte geleneksel olarak düzenlenen törenle dört ayrı yapı firmasına da Yapı Kataloğu Özel Ödülü verildi.
 
Türkiye’nin en kapsamlı yapı malzemesi başvuru kaynağı olan Yapı Kataloğu, yeni eklenen özellikleri ve dört platformlu yapısı ile üyesi olan firmalara malzeme ve hizmetlerini 150.000’in üzerinde kullanıcıya tanıtma olanağı sunuyor. Kullanıcılar yenilenen kataloğa, iPhone ve iPad’in yanı sıra Android uygulamasıyla da mobil platformlardan binlerce malzeme, ürün ve firma bilgisine istenilen yerden ulaşabiliyor.
 
Dijital çağın gereklerini yerine getirerek yenilenen ve Türkiye’nin en kapsamlı yapı malzemesi başvuru kaynağı olan YAPI KATALOĞU’nu üyeleriyle buluşturmak üzere 13 Kasım Perşembe günü düzenlenen özel etkinlik Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
Yapı Kataloğu Özel Ödülü, düzenlenen törenle FİXA Yapı Kimyasalları, Mood Dekorasyon, Integro Flooring ve Mesa Mesken Sanayi isimli firmalara verildi. Caz vokali Hediye Güven de Yapı Kataloğu etkinliğine canlı müzik performansıyla renk kattı. 
Yapı Kataloğu yeni yapısı ile artık üyelerine, kapsadığı ürünlere ilişkin videolar, özel kampanyalar ve model bilgilerini de sunuyor. Beğendiğiniz bir ürünün farklı renk ve modelleri ile ürüne ilişkin özel satış kampanyası, ürün videoları veya uygulanmış referans projelere de ulaşılabiliyor. Yapı sektörüne ilişkin düzenlenen “Sektörel Fuarlar” takvimi ve “Yeşil Ürünler” sekmesi de kataloğa eklenen yeni özellikler arasında. Kullanıcı, ayrıca aranan ürüne dair detaylı bilgi almak için mobil uygulamada yer alan “Detaylı Bilgi Talep Formu”nu doldurarak sistem üzerinden ilgili firmaya iletme olanağına da sahip.
 
Üyeler, mobil, web, basılı ve e-katalog olmak üzere 4 platformda yer alıyor
 
Sektördeki üretici veya hizmet firmalarının referanslarına, bayi ve satış noktalarına “map” entegrasyonuyla ister web sitesi ister mobil platformlardan anında ulaşılabiliyor. Kataloğa üye firmalar, ürünlerini veya hizmetlerini mobil uygulamalar (iPhone, iPad, Android), websitesi, basılı katalog ve e-katalogda eşzamanlı tanıtma olanağını buluyor. Basılı Katalog 10 bin adet basılarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ziyaretçileri ve yapı profesyonellerine dağıtılırken, yapikatalogu.com aylık ortalama 300.000 sayfa görüntülenmeyle aylık ortalama 80.000 tekil kullanıcıya ulaşıyor. Uygulamayı iOs ve Android tabanlı telefon ve tabletlerde kullanan mobil kullanıcı sayısı ise Ekim 2014 verilerine göre 55.000 kişiyi buluyor. Basılı kataloğun dijital versiyonu olan e-katalog’a ise yapikatalogu.com’dan flipbook formatında ulaşılabiliyor.
 
Ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalar, katalogda farklı üyelik modelleriyle diledikleri kadar ürünle yer alabiliyor. Kullanıcılar, 4 platform üzerinden 2.000’i aşkın firmanın iletişim bilgilerine ve hizmetlerine, 30.000’e yakın ürünün fotoğraflarına, uygulama detaylarına ve broşürlerine online olarak ulaşabiliyor. Yapı Kataloğu’nun iPhone/iPad uygulaması iTunes Mağazası’ndan, Android uygulaması ise Android Market üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. 
 
Üyeler hedef kitleleriyle etkileşimli iletişim kurabiliyor
 
Üyelik Sistemi, katılımcılara basılı katalog ve e-katalogda sütun bazlı, yapikatalogu.com ve mobil uygulamalarda kendilerine ayrılan sayfalarda diledikleri kadar görsel malzeme ve detaylı bilgilerle yer alma fırsatı tanıyor. Üyeler, dijital platformun olanaklarıyla hedef kitleleri ile etkileşimli bir iletişim kurabiliyor. Firmalar, üyelik sistemi kapsamındaki veya ekstra Reklam seçenekleriyle sektör profesyonelleri ve son kullanıcılarla etkin bir şekilde buluşabiliyor. 
 
Yapı Kataloğu’nda yer almak isteyen firmalar “Standart”, “Avantajlı” ya da “Kapsamlı” olmak üzere üç üyelik modelinden birini seçerek; yapikatalogu.com, mobil uygulamalar, basılı katalog ve e-katalogdan oluşan dört platformda yer alabiliyor. Yapı sektörünün önde gelen hizmet ve malzeme üreticisi firmaları, Yapı Kataloğu ve uygulamaları sayesinde hedef kitleleri ile 365 gün 24 saat iletişim halinde kalabiliyor. 
 
Yapı Kataloğu kullanıcılar için de pek çok avantaj sunuyor

Katalog kullanıcılara; aradığı ürünü veya hizmeti, aynı sayfada yer alan farklı marka ve modellerle alternatifleri arasından seçme şansı sunuyor. Ürün tabanlı bir sınıflama sistemine sahip olan katalogda ürünler türüne veya markasına göre bulunabildiği gibi benzer ürünler bir arada görülerek karşılaştırma yapılabiliyor.