GROHE Live! Center İstanbul`da “Konut Projeleri” Konuşuldu

GROHE Live! Center İstanbul`da “Konut Projeleri” Konuşuldu

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle üçüncüsü düzenlenen GROHE Live!Center (GL!C) Buluşmaları’nda konut projelerinin en tanınmış 5 mimarlık ofisinin temsilcileri güncel projelerini paylaşıldı.

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE ve Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından mimarlara ve tasarımcılara yönelik olarak düzenlenen GROHE Live!Center (GL!C) Buluşmaları seminer dizisinin üçüncü ayağı 27 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

Etkinliğin ana teması “barınma”

Daha önce konfor ve su temalarıyla düzenlenen etkinliğin üçüncüsünde odak noktası barınma oldu. Ana konunun belirlenmesinde, bu yılki Dünya Mimarlık ve Konut Günü’nün teması olan “Daha iyi bir dünya tasarla” yaklaşımı belirleyici oldu. Yaşam kalitesini artırma odaklı bu yaklaşımın en önemli araçlarından biri de farklı yaş, meslek, gelir grubuna ait kişilere yönelik olarak, alım güçlerine uygun yüksek nitelikli konutlar tasarlanması.

Alanında öncü konuşmacılardan deneyim paylaşımı

27 Ekim Perşembe günü GROHE Live!Center’da düzenlenen etkinlik 19.00’da katılımcıların merkez hakkında bilgilendirileceği kısa bir tur ile başladı. 19.45 – 20.45 arasında mimarların proje anlatımlarının ardından bir parti ile sona erdi

Etkinlik sırasında konut projelerinin tasarımındaki deneyimlerini paylaşan mimarlar ve kurumları ise şöyle:

Gökhan Aktan Altuğ – TAGO Mimarlık
Yelin Evcen / Gönül Ardal – Gönye Tasarım
Ali Osman Öztürk – A Tasarım Mimarlık
Cem Sorguç – CM Mimarlık
Aydan Volkan – Kreatif Mimarlık

Toplam 4 etkinlikte 20 proje anlatılacak

Sıhhi tesisat sektöründe kalite, tasarım, teknoloji ve işlevselliği öne çıkaran ürünleriyle mimarlara geniş seçenekler sunan GROHE ile mimarlığın Türkiye`de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdüren Arkitera Mimarlık Merkezi`nin düzenlediği GL!C Buluşmaları dört etkinlik olarak planlandı. Daha önce su ve konfor temalarıyla düzenlenen etkinlik serisine toplam 20 mimar konuşmacı katılacak.

GROHE Live!Center İstanbul`da düzenlenen seminer dizisinin her birinde mimarlar önce Live!Center`da sergilenen GROHE ürünleri hakkında bilgilendiriliyor. Ardından 5 mimar konuşmacı, tasarladıkları işleri 10`ar dakikalık sunumlarla özetliyor. Mimarların anlattıkları işler filme alınarak GROHE ve Arkitera`nın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

GROHE hakkında

GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır. GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE`nin Almanya`daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400`dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Grouphalen satışlarının yüzde 85`ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTGiçinde bağımsızlığını sürdürecektir.

 

Kaynak: Emlakhaberi.com