Botanica İstanbul Projesi Fiyat Listesi

Botanica İstanbul Projesi Fiyat Listesi

Mutlu İnşaat ve Ak Proje`nin ortaklıyla hayata geçirilen Botanica İstanbul, 28 bin metrekare alan üzerinde kurulu 7 blok 477 daireden oluşuyor.

Alışveriş merkezlerine, E-5’e ve metrobüse 1 dakika yürüme mesafesindeki avantajlı konumu ile öne çıkan projenin yüzde 80’i yeşil alana ayrılmış durumda. Lansman öncesi gördüğü yoğun ilgi ile yüzde 30’u satılan proje, 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Bir Proje İki Farklı Yaşam Biçimi
Projede yola cephe olan 2 blok 1+1 home ofis tarzında planlandı. Botanica İstanbul altında bulunan cadde dükkanlar ve çevresindeki AVM’ler ile canlı bir sosyal hayat vaat ediyor. Bu iki blok, sitenin diğer bölümünden ayrı giriş çıkış ve ayrı sosyal donatılara sahip. Diğer 5 blok 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinden oluşan daire tipleri ile aile konseptinde hazırlandı. Geniş yeşil alanları, kameriyeler ve yürüyüş yolları ile doğa ile iç içe bir yaşam aileleri bekliyor. Geniş çocuk oyun alanlarıyla birlikte, çocukların toprağa dokunarak sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyüyebilecekleri bir ortam oluşturuldu.

Kolay Ulaşım

E-5 ve metrobüs durağına 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan Botanica İstanbul Atatürk Havalimanı’na 10 dakika, AVM, hastane, okul, üniversite, TÜYAP fuar alanı gibi önemli noktalara ise yürüme mesafesinde bulunuyor. Projede spa merkezi, fitnes salonu, Türk hamamı, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri burada yaşayacaklar için sosyalleşme alanları olarak düşünülmüş.

Proje ortaklarından Furkan Hamzaoğlu “Zengin sosyal tesislere ve yüzde 80 yeşil alana sahip Botanica İstanbul metrobüs, otobüs durakları ve E-5’in yanı başında yer almasıyla çok özel bir konuma sahip. Çevresini de Marmarapark AVM, Migros, Bauhouse ve Real Market gibi alışveriş merkezleri kuşatıyor. Projenin sosyal donatı zenginliğiyle, lokasyon avantajlarını bir araya getirdiğinizde, mutlu bir yaşam vaadinin yanında yatırımcılar için de ciddi bir kazanç vaadi var. Bölgenin İstanbul için yükselen bir değer olmasını göz önüne aldığımızda da, lansman dönemi daire alacak olanlara çok kısa zamanda ciddi karlar getirmesini bekliyoruz. “ diyerek Botanica İstanbul’un yatırım değerinin altını çizdi.

Doğa ve Şehir Yaşamı Bir arada…

Projenin yaşam vaadi olan şehir ve doğa yaşamının iç içe olduğu proje, şehir hayatının konforundan vazgeçmeden doğa ile iç içe yaşamak isteyenlerin yeni adresi olmaya hazırlanıyor.

48 Ay Sıfır Faiz

Aralık 2016’da teslimi planlanan projede avantajlı lansman fiyatları devam ediyor. Yüzde 5’ten başlayan peşinatlar ve 48 aya varan faizsiz ödeme seçenekleri ile konutsatışı gerçekleştiriliyor. İsteyen müşteriler için banka kredisi imkanları da mevcut. Yüksek prim vaat eden projede metrekare fiyatlarının 4000 TL’yi aşması bekleniyor. Bugüne kadar yüzde 30’u satılan projeye ilgi daha çok yakın bölgeden geldi. Proje 21 Nisan’da Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi’de yapılacak City Scape fuarında yabancı yatırımcılarla buluşacak.

Proje ortaklarından Ak Proje Yönetim Kurulu başkanı Adem Soytekin projeden 250 milyon TL hasılat beklediklerini ve şimdiden yüzde 30’u satılan projede satış sıkıntısı yaşamadıklarını ifade ederek, Abu Dabi City Scape fuarında da yabancı yatırımcılardan ilgi göreceklerine inandığını söyledi. Daireler bittiğinde metrekare fiyatının 4 bin TL’yi aşmasını beklediklerini vurgulayan Soytekin, daire alacak olanların lansman dönemini iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyerek, lansman dönemi avantajlarına dikkat çekti. 

Kaynak: Emlakhaberi.com