Türkiye`nin en değerli caddeleri!

Türkiye`nin en değerli caddeleri!

ones Lang LaSalle (JLL) Türkiye Perakende Pazarı Raporu`na göre İstiklal Caddesi`nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin avroya çıkarken, İstiklal Caddesi`ni sırasıyla Bağdat Caddesi ve Nişantaşı izliyor.

JLL raporuna göre, perakende pazarında ulusal ve uluslararası perakendecilerin Türkiye genelindeki büyüme hedefleri bakımından oldukça aktif bir görüntü gözlemleniyor ve bu söz konusu eğilimin yakın gelecekte de devam etmesi öngörülüyor.

Raporda, en dikkati çekici noktalardan biri cadde perakende pazarı oldu. Perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat caddelerine yönelik talebi artıyor. Bu yılın 3. çeyrek sonu itibariyle İstiklal ve Bağdat caddelerinde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 6,67 artış gösterdi. Bu iki caddede birincil kira arzında metrekare fiyat ortalaması 240 avro oldu. Başka bir ifadeyle yüz metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin avroyu buldu.

Ortalama kira bedeli 200 avro civarında olan Nişantaşı bölgesi, her zamanki gibi lüks markaların en önemli merkezi olmaya devam etti. İstanbul`un en gözde lokasyonları arasında olan Nişantaşı`nda 2015 yılında kira bedellerinin artan perakende talebiyle birlikte yükselmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye caddeleri ve Beşiktaş Çarşı`da kira bedellerindeki yükseliş trendi sürecek. 2015`te Alemdağ ve Nispetiye caddelerinde fiyatların mevcut seviyelerini muhafaza edeceği öngörülüyor.