Emlak Konut Farkıyla yeni bir Başkent kuruluyor!

Emlak Konut Farkıyla yeni bir Başkent kuruluyor!

“Başkent’in Yeni Başkent’i” sloganıyla hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları projesi Çankaya Mühye’de yükseliyor.

Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşullarının bulunduğu projede ödemeler ise teslimden sonra başlıyor. Projedeki daire fiyatları ise 396 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Toplamda 1.504 bağımsız bölümden oluşan projenin reklam yüzü ise ünlü sanatçı ‘Mustafa Ceceli’ oldu.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, Ankara’nınÇankaya ilçesinde hayata geçirdiği Başkent Emlak Konutları ile Ankara’nın havasını değiştirmeye geliyor. 2 Aralık 2016, Cuma günü Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un yanı sıra projenin reklam yüzü olan Mustafa Ceceli’de katıldı.

Çankaya’nın Mühye Mahallesi’nde yer alan Başkent Emlak Konutları toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde 1.504 bağımsız bölümden oluşuyor. Şehir yaşamını yeşil ile iç içe sunan Başkent Emlak Konutları’nda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dubleks tiplerinde 1.478 adet konut ile birlikte 26 adet ticaret birimi bulunuyor.

Başkent Emlak Konutları’nda satışa çıkarılan 1.504 bağımsız bölümün yanı sıra projede kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilecek olan 492 konut daha yer alıyor. Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşullarının bulunduğu projede ödemeler ise teslimden sonra başlıyor. Başkent Emlak Konutları projesindeki daire fiyatları ise 396 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor.

“Başkent Emlak Konutları” ile ülkemizin Başkentine hizmet ediyoruz

Başkent Emlak Konutları hakkında görüşlerini dile getiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Ankara’mıza, halen devam etmekte olduğumuz üç gelir paylaşımı projemizle birlikte Emlak Konut markasını ve tecrübesini daha önce taşımıştık. Bugün de, ilk anahtar teslimi projemizi kıymetli Başkentlilere sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum.

Geliştirdikleri projelerde her zaman önceliklerinin insan ve şehir odaklı çalışmak olduğuna değinen Murat Kurum, Başkent Emlak Konutları’nda da bu ilkeden taviz vermediklerini söyledi. Kurum: “Projelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın hassasiyetlerine azami özen gösterdik ve hayatlarını kolaylaştırabilecek sosyal tesisleri, yeşil alanlar, parklar, okul ve cami alanlarını projelerimiz kapsamında geliştirmeye önem verdik. 202 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirdiğimiz projemizde Kentsel Dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 98 ile 135 metrekare arasında değişen 492 adet 3+1 daire ayırıyoruz. Kentsel dönüşüm için ayrılan konutların haricinde projede 1.478 adet konut ve 26 adet ticaret birimi olmak üzere toplamda 1.504 adet bağımsız bölüm satışa sunulmaktadır. Projemizde 71 m2’lik 1+1 konutlardan, 351 m2 büyüklüğe ulaşan 6+1 dubleks konutlara kadar çok farklı konut alternatifleri bulunuyor.

Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşulları sunduğumuz projemizde ödemeler ise teslimden sonra başlayacak. Ankara’nın gelişimine, istihdamına, ekonomisine katkı sağlayacak Başkent Emlak Konutları ile ülkemizin Başkentine hizmet etmekten büyük bir onur ve heyecan duyuyoruz.” dedi.

Emlak Konut 11 ayda 8.926 adet satış ile 6,2 milyar TL gelir elde etti

Başkent Emlak Konutları projesinin Emlak Konut için ayrı bir öneminin daha olduğunu belirten Murat Kurum: Bildiğiniz gibi Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz satış rakamlarını henüz açıkladık. Ay içinde Gebze’de anahtar teslim modeline göre geliştirdiğimiz ve satışa sunduğumuz yeni projemiz “Gebze Emlak Konutları 3.Etap” yoğun bir ilgi gördü. Oluşan bu talep ve sonucunda gerçekleştirdiğimiz kuralı satış ile projenin neredeyse tamamının satışını yapmış olduk. Söz konusu projemizde yakaladığımız başarı ve devam etmekte olan diğer projelerimizdeki satışlarla, Kasım ayında 2.205 bağımsız bölümün satışını yaptık. Böylece yılın başından bugüne kadar toplam satış adedimiz 8.926 adete, satış değeri toplamımız ise 6,2 milyar TL’ye ulaşmış oldu. Gelinen bu noktada, inanıyorum ki, Emlak Konut olarak 2016 yılı için belirlemiş olduğumuz 7,6 milyar TL değerinde 11 bin bağımsız bölüm satışı hedefine artık biraz daha yakınız. “Başkent Emlak Konutları” projemizde gerçekleşecek satışların, Aralık ayında hedefimize ulaşma konusunda bize katkı sağlayacağını düşünüyorum. “dedi.

Türkiye’de daha yapılacak çok iş, kat edilecek çok yol var

Piyasalarda ifade edilenin aksine, fırsatlar değerlendirildiğinde, her kesim için Türkiye’de yapılacak çok işin olduğunu belirten Murat Kurum, buna en iyi örneğin Emlak Konut’un son iki gün içerisinde startını verdiği yeni projeleri gösterdi. Murat Kurum: Bildiğiniz gibi daha dün, Tariş Kooperatif Birlikleri ile İzmir’in en değerli bölgelerinden biri olan Alsancak’ta, gelir paylaşımı modeline göre beraber proje geliştirmek üzere bir protokol imzaladık. Yaklaşık 140 bin m2 alan üzerinde İzmir için çok özel bir proje geliştireceğiz. İzmir protokolü ve “Başkent Emlak Konutları” projeleri birlikte değerlendirildiğinde yaklaşık 4,5 milyar TL proje değerine ulaşan yeni bir iş hacmi doğmuş olacak. Dolayısıyla, Türkiye’de daha yapılacak çok iş ve kat edilecek çok yol var.

Mustafa Ceceli: “Doğup büyüdüğüm yere çok yakın, benim için duygusal bir yanı da var. 

Basın toplantısında görüşlerini dile getiren Mustafa Ceceli: “Ankara doğumluyum, 20 yaşına kadar da orada oturdum. Projenin gerçekleştirildiği Mühye’nin az ilerisinde Sancak Mahallesi vardır. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum projeyi tarif ederken kendisine de projenin 1 km ötesinde oturduğumu söyledim. Benim açımdan doğduğum büyüdüğüm yerde olmasının duygusal bir yanı da var. Bu anlamda bu projede olmaktan memnuniyet duyuyorum. Reklamlar dün akşam itibariyle yayınlanmaya başladı ama etkisi benim açımdan çok hızlı oldu. Sabah ekmek almaya gittiğim bakkal bile ‘dün akşam seni televizyonda reklam filminde seni gördük’ dedi. Hatta bazı arkadaşlarım arayarak projede nasıl yer alabileceklerini dahi sordu. Ben de projede yer almayı elbette ki düşünüyorum. Bugüne kadar pek çok sektörden ve birçok şirketten reklam teklifi aldım ancak çoğunu geri çevirdim. İnsanın yaşama hakkından sonra en değerli hakkının barınma hakkı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca projenin doğup büyüdüğüm yere de çok yakın olmasından ve Emlak Konut’un güvenilirliğinden ötürü Başkent Emlak Konutları’nın reklam filminde yer aldım.” dedi.

Zengin sosyal donatılar Başkent Emlak Konutları’nda bir arada

Sosyal donatılar açısından ve çevre hassasiyeti anlamında da çok zengin bir proje planlamasına sahip olan Başkent Emlak Konutları’nın genelinde temalı çocuk oyun alanları, engelli çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, çeşitli hobi alanları, süs havuzları, oturma alanları bulunuyor.

Başkent Emlak Konutları’nda 2 adet kapalı havuz, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness alanı ile birlikte farklı etkinliklerin yapılacağı stüdyolar, buhar odası, sauna gibi alanların da içinde yer aldığı kapsamlı bir sosyal merkez oluşturuluyor.

Bitkisel düzenlemelerle projedeki alanın birçok yerinde peyzaj çalışması ile yeşil ile iç içe bir proje planlandı. Başkent Emlak Konutları’nın sosyal donatı kapsamında 3 adet cami, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet sağlık tesisi ve 48.000 metrekare içerisinde park alanı site sakinlerinin hizmetinde olacak.

Başkent Emlak Konutları projesindeki tüm parsellerde açık ve kapalı otoparklar bulunurken kapalı otopark alanları binalar ile direk bağlantılı olacak şekilde tasarlandı. Yere kadar uzanan camlar ile konut içlerinde aydınlık ve ferahlık oranı arttırılırken, temperli lamine camlar tercih edilerek güvenlik önlemleri alındı.

Toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projede 10 adet 1+1, 388 adet 2+1, 788 adet 3+1, 285 adet 4+1, 5 adet 5+1 dubleks ve 2 adet de 6+1 dubleks daire bulunuyor. Başkent Emlak Konutları’nda 1+1 konutlar 70,68 – 77,52 m², 2+1 konutlar 93,91 – 159,75 m², 3+1 konutlar 152,54 – 252,66 m², 4+1 konutlar 192,79 – 220,13 m², 5+1 dubleks konutlar 332,93 – 345,44 m² ve 6+1 dubleks konutlar ise 349,10 – 350,97 m² büyüklüğe sahip.

 

Kaynak: Emlakhaberi.com