Ataşehir`de plan proje sorunu çözülüyor.

Ataşehir`de plan proje sorunu çözülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’deki plan problemlerinin 2017`de çözüme kavuşacağını belirtti.

Ataşehir`de vatandaşlarla bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptıkları çalışmalarda Ataşehir`deki plan problemlerinin 2017 yılı içerisinde çözüleceğini ifade ederek, “Ataşehir`e metro gelmesi hayal dahi edilmezdi. Ama şimdi Ataşehir`den 4-5 tane metro hattı geçiyor. Dudullu metro hattının bir kolunda, top sahasının olduğu yerden veya hastaneni olduğu yerden bir yaya yürüyüşü yolu yapma çalışmalarını başlatacağız” dedi.Dünyanın en modern metrolarının İstanbul`da olduğunu ve dünyada en metro yapan belediyenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Yaptığımız metroların kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Bunu belediye olarak biz yapmıyoruz. Bizim metrolarımız New York, Londra, Paris metrolarından daha ileri teknolojide ve daha temiz. Şimdi de Aselsan`la anlaşmaya vardık ve metrolarımızdaki yazılımları da artık kendimiz üreteceğiz. Bu ülke için bu şehir için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Şu anda şehrin 30-40 metre altında binlerce insan çalışıyor.”

Çöpten elektrik

Başkan Topbaş bir dönem İstanbul`da vahşi depolama yöntemiyle çöplerin depolandığını ve sonrasında yaşanan çöplükteki patlama sonucunda insanların hayatlarını kaybettiğini hatırlatarak, “Bizler toplanan çöplerin sularını ayrıştırarak tekrar ekonomiye kazandırmanın yolunu bulduk. Çöpleri ayrıştırıyoruz ve metan gazından elektrik üretiyoruz. Şu anda Eyüp`te 200 bin hanenin elektriğini üretiyoruz. Onlar çöplerden yapılanları görmezken bizler de bunlardan daha neler yapabilirizin peşindeyiz” diye konuştu.

Suni çim sahalarda yeni düzenleme

Başkan Topbaş suni çim sahalarda yaşanan problemleri bertaraf etmek için bugün yaptığı toplantıda çalışma arkadaşlarına talimat verdiğini belirterek yeni yapılacak çalışmaya dair şu bilgileri paylaştı: “Biz halka hizmetkar olmak için burada varız. Bunun karşılığının da ne olduğunu biliyoruz. Yeter ki siz bizim arkamızda olun bizlere güç verin. Bizler kimsenin aklına gelmeyeceği hayal dahi eleyemeyeceği hizmetler yaparız. Suni çim sahalarda statik elektrikten dolayı gençlerimiz burdan etkileniyor. Teknik adam olarak bir formül bulduğumu düşünüyorum. Bugün yaptığım toplantıda arkadaşlara talimat verdim. Bu çim sahalarda yeni bir düzenleme yaptıracağım. Elektriklenme olmasın diye. Çünkü suni çim sahalarda tendon kopmaları ve kalp krizleri yaşanmakta. Bir başkan bunları düşünmek zorunda. Biz böyle hissediyoruz kendimizi.”

 

Kaynak: Emlakhaberi.com